Згромадження Сестер Св. Єлизавети в Україні

Свята Єлизавета Угорська

 Покровителька Згромадження Сестер Св.Єлизавет

Св. Єлизавета – жила в першій половині ХIII столітті. Її життя було коротким, але сповнене радістю та смутком.
Народилась влітку 1207 р., походила з королівського роду, батьки Король Андрій ІІ та Королева Гертруда видали її заміж за Людвіга, сина Туринського Князя Германа.
Молоду пару об’єднувало сильне кохання. Єлизавета всіляко намагалась порадувати чоловіка. Людвіг – добрий опікун і мудрий правитель. Сповнена Божої Любові, Вона жила у щасливому шлюбі, маючи трьох дітей: Германа, Софію і Гертруду.
Єлизавета була дуже набожною, заходячи до каплиці завжди знімала корону зі словами: «Як же я можу носити золоту корону, якщо мій Спаситель носить корону з терну». Вона помічала страждання людей бідних, калік, старих і немічних. Допомагала сиротам, в’язням і нещасним людям, якими інші нехтували. Єлизавета стикалася із опором рідних і придворних, але незважаючи на їх невдоволення, займалась доброчинністю. Була Царицею, але Їй це не заважало доглядати хворих і як треба було, то навіть ночами сиділа біля їх ліжка. Вона була простою, відвертою. Бог у Неї завжди був на першому місці і мабуть через це Єлизавета так швидко стала Святою. Померла в 1231 р., у віці 24 років, а чотири роки по тому була проголошена Святою.

Молитви за заступництвом св. Єлизавети

Свята Єлизавето, Ти дивилася в очі Христа. Ти пожертвувала себе в руки Христа. Ти любила із серцем Христовим… Свята Єлизавето, допоможи нам, щоб Христос був нашим розумом, щоб Христос жертвував через наші руки, щоб ЛЮБОВ Христова була нашою любов’ю. Амінь!

Idź do góry
Translate »