Харизму, яку Бог дав нашій чернечій Спільноті, ми намагаємось реалізувати через діяльність, яку виконуємо для добра Церкви та людини. Внутрішня диспозиція, в якій ця місія живе та діє – це і є духовність нашого Згромадження.
Харизма – як дар, котрий наша спільнота отримала від Господа – залишається незмінною. Натомість духовність може змінюватися. Це відбувається під впливом Святого Духа і залежить від, які відбуваються в Церкві та Згромадженні і необхідність пристосовуватися до вимог певного часу. Нові ситуації вимагають нових духовних поглядів та практик.
Духовність нашого Згромадження проявляється в тому, ким ми є в ДУХОВНІЙ СПІЛЬНОТІ та в НАШІЙ АПОСТОЛЬСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ.
Основну форму нашій духовності надала Мати Клара Вольф. Її відкритість до Божого поклику, прийняття та вірність даній благодаті, її чутливість до сучасної бідності, бажання надати допомогу там, де це було найнеобхідніше, стали фундаментом для розвитку основної духовної постави. Це ставлення формувалося завдяки харизмі, намірам і цілям наших перших Сестер, через їхню побожність, а також через внесення до спільноти дарів, духовних та інтелектуальних здібностей.
Мати Клара – як член третього ордена св. Франциск – явно спричинилася до внесення францисканських акцентів до духовності нашого Згромадження. Перші Статути 1844 року та порядок дня чітко показують її життя в суворості, покаянні та простоті. Особливий акцент був поставлений на турботі про “страждаючих членів Христа”, на безкоштовному догляді за хворими не зважаючи їхній статус чи релігійну приналежність – ось риси францисканської духовності. А на пізніший вибір св. Єлизавети Покровителькою спільноти могла відіграти роль того, що Вона також належала до Третього ордену св. Франциска.
Наші Засновниці – керуючись внутрішніми почуттями та прагненнями – визначили нашу духовну спрямованість, яка має два основні аспекти:
- Культ до Найсвятішого Серця Ісуса
- Культ до Матері Божої